Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce/Kinkajmy: Zagapił się i stracił prawo jazdy na 3 miesiące

Przepisy, które pozwalają na zatrzymanie prawa jazdy, za rażące przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, obowiązują od maja 2015 roku, jednak nie wszyscy kierujący wzięli do siebie zaostrzone przepisy i mimo perspektywy 3 miesięcy bez prawa jazdy, rażąco przekraczają prędkość w miejscach oznaczonych białą tablicą informującą, że prędkość z jaką można tam jechać to maksymalnie 50 km/h.

W czwartek, (21.06.2018r.), policjanci z bartoszyckiego referatu ruchu drogowego, pełniąc służbę z wykorzystaniem nieoznakowanego radiowozu wyposażonego w wideorejestrator, zmierzyli prędkość Hyundaia, które pędziło przez miejscowość Kinkajmy z prędkością 114 km/h. Mężczyzna powiedział policjantom, że w zasadzie to w ogóle nie patrzyła na znaki.

55 – letni mężczyzna został ukarany 400-złotowym mandatem za przekroczenie prędkości, a jego konto zasiliło 10 punktów karych. Prawo jazdy mieszkańca Gdańska, zostało zatrzymane przez policjantów i trafi do prezydenta miasta, który je wydał, aby formalnie zatrzymał dokument na 3 miesiące. Jeżeli osoba, która ma zatrzymany dokument prawa jazdy w okresie 3 miesięcy, zostanie zatrzymana za kierownicą, czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostaje do 6 miesięcy, kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnieńi koniecznością ponownego zadawania egzaminu.