Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Policjanci wykluczyli z ruchu pijanych kierujących

Policjanci z Bartoszyc, interweniowali wczoraj wobec pijanego rowerzysty, który spowodował kolizję i wobec, nie mniej pijanego kierowcy osobówki, który powiedział policjantom, że to nie on kierował autem tylko jego kolega Zenek, którego nie było w aucie. Mężczyźni odpowiedzą karnie. Rowerzysta za wykroczenia, a kierowca osobówki za przestępstwo.

Wczoraj, (14.06.18r.), wcześnie rano, policjanci z bartoszyckiej prewencji zauważyli nieprawidłowo oświetlone auto jadące ulicami miasta i chcieli je skontrolować. Kierujący Renaultem widząc radiowóz  przyśpieszył, po czym wjechał na parking. Policjanci jechali za nim i doskonale widzieli, że to właśnie on kierował autem. Mężczyzna był pijany, miał w organizmie prawie 2 ‰ alkoholu, 33 – latek powiedział policjantom, że to nie on kierował tylko jego kolega Zenek, jednak w samochodzie, ani w jego pobliżu nikogo nie było. Mężczyzna odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi mu nawet 2 lata za kratami.

Około 17 – tej policjanci z drogówki interweniowali  w sprawie pijanego rowerzysty, który spowodował kolizję drogową na trasie Łabędnik – Drawa. Jadący tą trasą mężczyzna kierujący VW Passatem chciał ominąć rowerzystę, w trakcie tego manewru pijany 39 – latek zachwiał się i uderzył w auto uszkadzając je. Mieszkaniec gm. Kosze miał w organizmie 2 ‰. 39 – latek odpowie za wykroczenie spowodowania kolizji drogowej i kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu grzywna i zakaz kierowania rowerami na okres od 6 miesięcy do 3 lat.