Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Rowerzysta i kierujący VW popełnili wykroczenia kierowania pod działaniem alkoholu

Polskie prawo stanowi, że maksymalna ilość alkoholu w organizmie, z jaką można wsiąść za kierownicę auta, czy na rower to 0,2 ‰. Przekroczenie tej wartości niesie za sobą konsekwencje w postaci utraty prawa jazdy dla kierujących autami, wysoką grzywną i zakazem kierowania zarówno dla rowerzystów jak i kierowców. Takie konsekwencje grożą 67 – letniemu rowerzyście i 60 – latkowi kierującemu VW Passatem.

W sobotę, (09.06.18r.), po 20 – tej, na ul. Kętrzyńskiej w Bartoszycach policjanci z bartoszyckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, okazał się, że 67 – latek jest pod działaniem alkoholu, mieszkaniec Bartoszyc miał w organizmie prawie  0,4‰ alkoholu.
W niedzielę, (10.06.18r.), o 4:30, na tej samej ulicy, również policjanci z drogówki skontrolowali kierującego VW Passatem. 60 – latek miał w organizmie prawie 0,3‰ alkoholu. Prawo jazdy mężczyzny, które miał od 33 lat zostało zatrzymane.
Sprawami obu mężczyzn zajmą się policjanci z zespołu ds. wykroczeń.  Za kierowanie rowerem, czy też samochodem pod działaniem alkoholu grozi grzywna w kwocie do 5 tys. zł.. Mężczyźni muszą liczyć się z zakazem kierowania, na okres od 6 miesięcy do 3 lat. Na taki czas, 60 – latek może stracić prawo jazdy.