Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: W przedszkolu o bezpieczeństwie w czasie wakacji

Przed wakacjami, policjanci odwiedzają szkoły i przedszkola aby mówić o bezpieczeństwie najmłodszych w czasie upragnionego wypoczynku. Dzielnicowi i policyjni profilaktycy zachęcają najmłodszych do aktywnego i bezpiecznego spędzania czasu i przypominając o ważnych zasadach, których przestrzegać powinny dzieci i dorośli również.

Dziś, (8.05.18r.), w Przedszkolu Publicznym nr 2 w Bartoszycach, policjantka rozmawiała z dziećmi o ich bezpieczeństwie w czasie nadchodzących wakacji. Dzieci usłyszały, że pod żadnym pozorem, same i bez zgody dorosłych nie mogą wchodzić do wody, nawet do płytkiego, dmuchanego basen oraz to, że bawiąc się w wodzie nie można nikogo popychać, bo może to być bardzo niebezpieczne.

Rozmowa z dziećmi dotyczyła również prawidłowego zachowania w kontakcie z nieznajomymi i bezpieczeństwa w czasie podróży. Dzieci zadawały pytania i opowiadały historie z życia wzięte. Częste wizyty mundurowych i bezpośredni kontakt policjantów z najmłodszymi sprawia, że dzieci doskonale wiedzą co można, a czego nie, a ich zaufanie do policjantów jest na tyle duże, że bez skrępowania opowiadają jak to dorośli zachowują się na drodze. Dowodem niech będą ich słowa: (….), a moja mama to przejechała na czerwonym świetle, bo spieszyła się do sklepu…, a mój tata, to kilka razy przejechał na pomarańczowym i nie zapina pasów, a moja mama, to przeszłaze mną na czerwonym świetle, bo się zdenerwowała….

Jak dorośli jesteśmy przykładem dla najmłodszych, dbajmy o to aby przykład ten był zawsze pozytywny, a zwróconą przez dziecko uwagę potraktujmy poważnie. Trudno wymagać od podopiecznych dobrego i odpowiedzialnego zachowania nie dając wzorowego przykładu.