Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Niebezpieczne zdarzenie drogowe okazało się kolizją, a nie wypadkiem

W zależności od obrażeń, jakie mają osoby uczestniczące w zdarzeniu drogowym, kwalifikuję je jako wypadek lub kolizję drogową. Często, jednak obrażenia osób zabranych z miejsca zdarzenia znane są po upływie kilku godzin. W takiej sytuacji, policjanci nie czekają na diagnozę i wykonują czynności na miejscu zdarzenia jak przy wypadku drogowym. Zdarzenie drogowe, do którego doszło wczoraj ok. godz. 8:20 na drodze W512 między Łoskajmani, a Żydowem było kolizją drogową.

Wczoraj, (04.06.18r.), ok. 8:20 na drodze W512 między Łoskajmami, a Żydowem, (gm. Bartoszyce), doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Kierujący Audi A3, jadąc z w kierunku Żydowa, zjechał na pobocze i po czym dachował na polu uprawnym. 18 – letni mieszkaniec gm. Sępopol jechał sam, policjantom powiedział, że zjechał na pobocze, bo chciał uniknąć zderzenia z jadącą z przeciwka, środkiem drogi, skodą. Mężczyzna był trzeżwy,
z miejsca zdarzenia został przewieziony karetą pogotowia do szpitala. Dziś wiadomo, że jego obrażenia nie są groźne, a tym samym zdarzenie to było kolizją drogową.

Sprawą tej kolizji drogowej zajmą się policjanci z zespołu ds. wykroczeń, którzy będą wyjaśniać, co dokładnie było przyczyną tego zdarzenia.