Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Policjanci zatrzymali kolejne nielegalne papierosy

Jedna z zatrzymanych, przez policjantów kobiet, miała przy sobie 198 paczek nielegalnych papierosów. 54 – latka nie zgłosiła się do zakładu karnego, gdzie miała odbyć zastępczą karę pozbawienia wolności za wykroczenia skarbowe. Mieszkanka Bartoszyc została zatrzymana przez policjantów i najbliższe 2 miesiące spędzi w izolacji. Kolejna kobieta miała w reklamówce 101 paczek papierosów. Sprawami, posiadania przez obie kobiety papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, zajmie się Krajowa Administracja Skarbowa.

W piątek, (01.06.18r.), policjanci z bartoszyckiej prewencji, w centrum miasta, zatrzymali 54 – latkę, która w reklamówkach miała 198 paczek nielegalnych papierosów. W trakcie wykonywania z nią czynności wyszło na jaw, że mieszkanka Bartoszyc nie zgłosiła się do zakładu karnego, gdzie powinna spędzić 2 miesiące. Taką karę wyznaczył sąd, w zamian za nieopłacone grzywny zasądzone za popełnione wcześniej wykroczenia skarbowe. Kobieta już jest w Zakładzie Karnym.

Dziś, (04.06.18r.), po 5 –tej, również policjanci z prewencji zabezpieczyli kolejne 101 paczek nielegalnych papierosów. W trakcie patrolowania bartoszyckich ulic, funkcjonariusze zauważyli reklamówkę opartą o znak drogowy. Policjanci poszli sprawdzić jej zawartość, wówczas po reklamówkę przyszła 69 – latka, mówiąc, że to jej rzeczy. Okazała się, że zawartością reklamówki są nielegalne papierosy.

Nielegalne papierosy zostały zabezpieczone w komendzie policji. Dokumenty tych spraw zostaną przekazane do dalszego prowadzenia Krajowej Administracji Skarbowej.