Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce/Sępopol: Tragiczny wypadek, nie żyje 25 – letni mężczyzna

W wyjaśnieniu tego, co było przyczyną tragicznego wypadku, w którym zginął 25 – letni mieszkaniec Sępopola pomoże śledztwo pod kierunkiem prokuratora. Z nieustalonych przyczyn, kierujący VW Polo zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w drzewo. Następnie, auto z dużą siłą odbiło się i uderzyło w kolejne przydrożne drzewo, po czym dachowało na drodze. Kierujący wypadł z auta, był reanimowany przez innych kierowców, którzy przejeżdżali tą drogą, następnie przez policjantów, którzy byli pierwsi na miejscu zdarzenia, a następnie przez strażaków i ratowników medycznych.

W nocy ze środy na czwartek, (30/31 maja br.), na trasie Bartoszyce – Sępopol doszło do tragicznego wypadku drogowego. Mężczyzna jadący z Bartoszyc w kierunku Sępopola, z nieustalonych na tę chwilę  przyczyn, zjechał na przeciwległy pas ruchu, VW Polo, którym jechał uderzyło w dwa drzewa, następnie dachowało na drodze. Siła uderzenia była tak duża, że jedno z drzwi auta wbiło się w pień drzewa.

O zdarzeniu, służby zawiadomili mężczyźni, którzy przejeżdżali tą drogą. Panowie nie czekali bezczynnie na przyjazd służb i przystąpili do reanimacji poszkodowanego.  Pierwsi na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci z bartoszyckiej prewencji, którzy przejęli mężczyznę i reanimowali 25 – latka do czasu przyjazdu ratowników medycznych. Dramatyczna walka o życie młodego mężczyzny trwała 1,5 godziny, niestety 25 – latek zmarł na miejscu zdarzenia.

Kryminalni z bartoszyckiej Policji pracowali na miejscu wypadku pod nadzorem prokuratora. Prowadzone przez  policjantów i prokuratora śledztwo w tej sprawie, pomoże w ustaleniu przyczyn tego tragicznego zdarzenia.

Pamiętajmy!

Bezpieczna prędkość to taka, która jest dostosowana do warunków panujących na drodze,  natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni i innych uwarunkowań. Każdy kierowca musi mieć świadomość, że prowadząc auto odpowiada za swoje życie, ale także za życie wszystkich innych, tj. pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego tak ważna jest koncentracja, trzeźwość oraz nieprzecenianie swoich umiejętności prowadzenia pojazdu.

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest wciąż główną przyczyną niebezpiecznych zdarzeń na drogach naszego regionu. Od początku roku do końca kwietnia b. r. doszło do 105 wypadków, których przyczyną było właśnie niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.