Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Przekroczył prędkość i był pijany

Konsekwencje karne, jakie przewiduje prawo dla pijanych za kierownicą są dotkliwe, jednak 48 – latek prawdopodobnie myślał, że uniknie kontroli i wsiadł za kierownicę Audi z 1,3 ‰ alkoholu w organizmie. Mężczyzna przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 34 km/h, zatrzymali go policjanci, jego prawo również. Mężczyzna odpowie za wykroczenie i przestępstwo, grozi mu nawet 2 lata za kratami.

W środę, (30.05.18r.), w Leginach ( gm. Bartoszyce), policjanci z drogówki mierzyli prędkość. Na problem przekraczania prędkości w tej miejscowości, uwagę zwrócili jej mieszkańcy, za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci zmierzyli prędkość Audi, które jechało 87 km/h, w związku z przekroczeniem prędkości przez kierującego nim mężczyznę zatrzymali go do kontroli drogowej. Już w trakcie rozmowy, policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu. Mężczyzna był pijany, 48 – latek z Bartoszyc miał w organizmie 1,3 ‰ alkoholu. Pasażerem audi był kolejny pijany mężczyzna, 53 – letni znajomy kierowcy, który utrudniał policyjne czynności i nie podał swoich danych osobowych.

Funkcjonariusze wezwali kolejny patrol, aby obu mężczyzn przewieść do komendy policji.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 48 – letniego mieszkańca Bartoszyc, a po wykonaniu z nim czynności zwolnili do domu.

W Komendzie Policji, potwierdzono tożsamość pasażera, który nie chciał powiedzieć jak się nazywa, po ustaleniu jego personaliów, został zwolniony.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości 48 – latek odpowie przed sądem. Kodeks karny ,za to przestępstwo przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat, a także zakaz kierowania pojazdami na okres nie krótszy niż 3 lata. Dodatkowo, w przypadku skazania sprawcy za to przestępstwo, sąd orzeka świadczenia pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł.

53 – latek, który nie powiedział policjantom jak się nazywa popełnił wykroczenie, za które ustawodawca przewidział grzywnę do 5 tys. zł..