Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce/Bisztynek: „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” – policjanci na szkolnym festynie z okazji Dniu Dziecka w Szkole Podstawowej w Bisztynku

Dużymi krokami zbliżają się wakacje – czas upragnionego wypoczynku dla dzieci i wzmożonej czujności dla ich opiekunów i rodziców. Już teraz, policjanci spotykają się z dziećmi i ich opiekunami, aby przypominać o zasadach bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji, przypominając zwłaszcza o bezpieczeństwie nad wodą, gdzie o wypadek bardzo łatwo.

Dziś, (29.05.18r.), na szkolnym festynie w Bisztynku gościli policjanci. Festyn zorganizowanow Szkle Podstawowej z okazji Dnia Dziecka. Dzielnicowi z Bisztynka i oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach, wykorzystując tę wspaniałą okoliczność i możliwość spotkaniaz tak liczną grupą dzieci, rozmawiali o bezpieczeństwie w czasie nadchodzących, upragnionych wakacji. Bezpieczeństwo nad wodą było tematem przewodnim spotkania, bo tajemnicą nie jest, że w tak upalne dni jak dzisiaj najprzyjemniej wypoczywa się nad jeziorem, rzeką, czy też chłodząc się w przydomowym basenie. Policjanci przypominali, że nawet najmniejszy zbiornik wodny może okazać się śmiertelną pułapką jeśli nie korzysta się z niego w sposób odpowiedzialny. 

Funkcjonariusze na spotkanie przywieźli upominki i zorganizowali konkurs. Każdy, kto poprawnie odpowiedział na pytanie dotyczące bezpieczeństwa, tego nad wodą, ale i z zakresu ruchu drogowego, mógł wybrać sobie upominek, a w śród nich były piłki plażowe, paski odblaskowe, długopisy, skakanki i wiele innych gadżetów.