Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce /Górowo Iławeckie: Obywatelskie zatrzymanie pijanego motorowerzysty

Nie każdy reaguje, podejrzewając innego uczestnika ruchu o nietrzeźwość za kierownicą. Są jednak obywatele, których postawa jest godna pochwały i naśladowania, to ludzie, którzy nie godzą się na obecność pijanych kierowców na drogach i na zagrożenie bezpieczeństwa jakie generują takie osoby. Godną naśladowania postawą wykazał się 35 – latek, który widząc chwiejącego się motorowerzystę pojechał za nim, zabrał mu kluczyki, wezwał policję i nie pozwolił uciec. Okazało się, że 59 – letni motorowerzysta miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu i zaprzeczał, że kierował motorowerem.

Wczoraj, (28.05.18r.), dyżurny bartoszyckiej policji odebrał zgłoszenie, że w Górowie Iławeckim, przy jednym z marketów został ujęty pijany motorowerzysta. O przyjazd policji poprosił 35 – latek, który jadąc za motorowerzystą, którego podejrzewał, że jest pijany. 59 – letni kierowca motoroweru pojechał na parking przy markecie, a tam 35 – latek zabrał mu kluczyki i zawiadomił policję. Pijany motorowerzysta  miał pretensje do 35 – latka mówiąc, że to nie jego sprawa i próbował uciec, jednak 35 – latek nie pozwolił mu na to.

Funkcjonariusze z bartoszyckiej drogówki sprawdzili trzeźwość 59 – letniego mieszkańca gm. Górowo Iławeckie i okazało się, że w jego organizmie jest ponad 2 ‰ alkoholu. 59 - latek zaprzeczał, że kierował motorowerem, dlatego został zatrzymany w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu będą z nim wykonywane czynności procesowe.

Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania na okres nie krótszy niż 3 lata i świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.