Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce/Górowo Iławeckie/Bisztynek: Podsumowanie weekendu w ruchu drogowym

Miniony weekendy był pracowity dla policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach. Funkcjonariusze pracowali m.in., na miejscu wypadku drogowego, byli wzywani do pijanych za kierownicą. Wykluczyli też z ruchu rowerzystę z prawie 3‰ alkoholu w organizmie.

W sobotę, (26.05.18r.), ok. 16 –tej, dyżurny bartoszyckiej komendy policji został poinformowany, przez świadka tego zdarzenia, że w jednej z miejscowości w gm. Bisztynek pijany mężczyzna jeździ samochodem. Interweniujący w tej sprawie policjanci z bartoszyckiej drogówki, ustalili, że 71 – letni mieszkaniec gminy, pomimo braku uprawnień do kierowania i co gorsze z ponad 1,6 ‰ alkoholu jeździł VW Pasatem, bo jak powiedział, ma chorą nogę i  łatwiej mu jeździć niż chodzić.

Również w sobotę, po 20 – tej, policjanci z Komisariatu Policji w Górowie Iławeckim na trasie Kandyty – Bukowiec zauważyli rowerzystę, jadącego całą szerokością drogi. Okazało się, że 27 – letni mieszkaniec gminy jechał tak, bo w organizmie miał prawie 3 ‰ alkoholu.

W niedzielę, (27.05.18r.), około 12:30 na trasie Bezledy – Piasek doszło do wypadku drogowego. Kierujący Skodą, z nieznanych na tę chwilę przyczyn, zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z przydrożnym drzewem. Mężczyzna podróżował z żoną i dwójką dzieci, ( 1 rok, 3 tyg.). Mężczyzna został poważnie ranny i został przetransportowany do szpitala w Olsztynie śmigłowcem LPR, kobieta
i dzieci też trafili do szpitala, szczęśliwie nie mają poważnych obrażeń.

Również w niedzielę, po 19 –tej, policjanci w Górowa Iławeckiego interweniowali w sprawie kolejnego pijanego uczestnika ruchu drogowego. Na skrzyżowaniu ul. Bema z Przemysłową w Górowie Iławeckim, jadący Volvo 28  - letni Polak mieszkający w Holandii zjechał z drogi i podróż zakończył w ogródku działkowym. Mężczyzna chciał uciec, ale został ujęty przez świadków zdarzenia, którzy widząc, że jest pijany o wszystkim zawiadomili policję. Mężczyzna miał ponad 2 ‰ alkoholu w organizmie, był agresywny i wulgarny wobec interweniujących policjantów. 28 – latek trafił do policyjnej celi, po wytrzeźwieniu będą z nim wykonywane czynności procesowe.

Opisanymi wyżej sprawami zajmą się teraz policjanci z poszczególnych wydziałów. Dochodzenie, prowadzone przez kryminalnych, pomoże w ustaleniu dokładnych okoliczności wypadku drogowego. Kryminalni, zajmą się też sprawami pijanych kierowców. Sprawa pijanego rowerzysty trafi do policjanta prowadzącego wykroczenia.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości 28 i 72 – latek odpowiedzą przed sądem. Kodeks karny, za to przestępstwo przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat, a także zakaz kierowania pojazdami na okres nie krótszy niż 3 lata. Dodatkowo, w przypadku skazania sprawcy za to przestępstwo, sąd orzeka świadczenia pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł.

Za kierowania pojazdem mechanicznym bez uprawnień, 71 – latkowi grozi kolejna grzywna w kwocie do 5 tys. zł .

Za wykroczenie kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości, 27 – letniemu mieszkańcowi gm. Górowo Iławeckie grozi kara grzywny do 5 tys. zł., i zakaz kierowania rowerami na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

  • Wypadek na trasie Bezledy - Piasek
  • Wypadek na trasie Bezledy - Piasek
  • Wypadek na trasie Bezledy - Piasek
  • Wypadek na trasie Bezledy - Piasek
  • Zdarzenie drogowe z udziałem pijanego 28 - latka
  • Zdarzenie drogowe z udziałem pijanego 28 - latka