Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce/Górowo Iławeckie: Ewaluacyjna debata społeczna

Debata jest formą komunikowania się Policji ze społeczeństwem. Jej celem, jest zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społeczności lokalnej w zakresie poprawy bezpieczeństwa oraz wypracowania rozwiązań, które wpłyną na poprawę poczucia bezpieczeństwa mieszkańców powiatu.

Wczoraj, (23.05.18r.), w Domu Kultury w Górowie Iławeckim, odbyła się ewaluacyjna debata społeczna poświęcona 2 tematom: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ – Możliwości jakie daje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacja Moja Komenda”, który przedstawiała mł. asp. Marta Kabelis z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach , oraz „Zanim będzie za późno – przeciwdziałanie narkomanii”, na ten temat, szeroką wiedze, przekazała Pani Justyna Kowalkowska z powiatowej stacji sanitarno- epidemiologicznej w Bartoszycach.

W debacie uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych z powiatu bartoszyckiego, gminy i miasta Górowa Iławeckiego, sołtysi z sołectw gm. Górowo Iławeckie, przedstawiciele służb mundurowych, przedstawicielki z lokalnej telewizji, oraz młodzież, pedagodzyi nauczyciele z miejscowych szkół, a także dzielnicowi z powiatu bartoszyckiego.

Przy okazji spotkania, z uwagi na ostatnie zgłoszenia prób oszustwa metodą „na wnuczka”, notowane w Bartoszycach, policjantka zaprezentowała spot pt. „Oszukaj oszusta”, autorstwa policjantów z KMP w Elblągu, który kierowany jest do ludzi młodych. Jego przekaz, wskazuje na konieczność informowania seniorów o mechanizmach stosowanych przez sprawców oszust metodami socjotechniki.

Korzystając z obecności dużej grupy przyszłorocznych maturzystów, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Bartoszycach podinsp. Robert Zabuski, zachęcał młodzież do wstąpienia w szeregi Policji, mówiąc o możliwościach jakie daje służba w tej formacji.