Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce/Górowo Iławeckie: Pijany 32 – latek w aucie wiózł dwoje swoich dzieci

Skrajnie nieodpowiedzialny ojciec zabrał swoje dzieci do babci na wieś, chociaż był pijany i nie miał prawa jazdy postanowił pojechać tam samochodem. 32 – latek został zatrzymany przez policjantów, miał w organizmie prawie 1,5 ‰ alkoholu. Mężczyzna odpowie za przestępstwo i wykroczenie, grożą mu surowe konsekwencje.

Wczoraj, (14.05.18r.), przed 21:00, policjanci z Górowa Iławeckiego interweniowali w sprawie małżeńskiej awantury w jednej z miejscowości w gm. Górowo Iławeckie. To tam, pijany ojciec pojechał autem z Górowa Iławeckiego zawieść swoje dzieci do babci. Matka dzieci chciał je stamtąd zabrać, jednak pijany 32 – latek postanowił wracać do domu z dziećmi samochodem i odjechał zanim przyjechał patrol. Policjanci nie tracąc czasu pojechali w kierunku Górowa Iławeckiego i zatrzymali pijanego 32 – latka, który kierował VW Polo. Mężczyzna miał w organizmie prawie 1,5‰ alkoholu. Mężczyzna, dopiero przy policjantach oddał dzieci żonie.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości 32 – latek odpowie przed sądem. Kodeks karny, za to przestępstwo przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat, a także zakaz kierowania pojazdami na okres nie krótszy niż 3 lata. Dodatkowo, w przypadku skazania sprawcy za to przestępstwo, sąd orzeka świadczenia pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tyś. zł. Za kierowania pojazdem mechanicznym bez uprawnień, 32 – latkowi grozi kolejna grzywna w kwocie do 5 tyś. zł .