Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Dozór dla podejrzanego o kradzież z włamaniem i groźby karalne

Dochodzenie pomoże w wyjaśnieniu motywów, które kierowały 21 – latkiem, który w piątek, (11.05.18 r.), w środku dnia, włamał się do domu jednorodzinnego gdzie przygotował sobie kąpiel przy świecach i ukradł damskie ubrania i bieliznę. Mężczyzna został spłoszony przez syna pokrzywdzonej, który wrócił do domu ze szkoły. Półnagi 21 – latek uciekał przed policjantami, został jednak zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

W piątek, (11.05.2018 r.), policjanci interweniowali w sprawie włamania do jednego z domów w gm. Bartoszyce. Policjantów wezwała kobieta, która od syna dowiedziała się, że w ich domu jest nagi mężczyzna. Funkcjonariusze, którzy interweniowali w tej sprawie, widzieli jak przez tylne wyjście z domu pokrzywdzonej ucieka półnago mężczyzna, pobiegli za nim i zatrzymali go, a następnie umieścili w policyjnej celi. Okazało się, że 21 – latek wszedł do domu przez wybitą przez siebie szybę, a tam przygotował sobie kąpiel przy świecach, przeszukał dom i zabrał z niego damskie ubrania i bieliznę o łącznej wartości 1780 zł . Jak by, tego było mało, 21 – letni mieszkaniec Bartoszyc groził pokrzywdzonej i interweniującym policjantom.

W niedzielę, (13.05.18r.), prokurator wydał postanowienie o dozorze dla 21 – latka. Mężczyzna musi stawiać się w komendzie policji dwa razy w tygodniu, ma też zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną.