Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Pijany 59 – latek zatrzymany i wykluczony z ruchu

Konsekwencje karne, jakie przewiduje prawo dla pijanych za kierownicą są dotkliwe, jednak 59 – latek z prawdopodobnie myślał, że uniknie kontroli i wsiadł za kierownicę Skody z prawie 1 ‰ alkoholu w organizmie. Zatrzymali go policjanci i jego prawo jady również. Mężczyzna odpowie za przestępstwo, grozi mu nawet 2 lata za kratami.

Wczoraj, (26.04.18r.), po 15 – tej, w  policjanci z bartoszyckiej drogówki kontrolowali ruch na drodze krajowej nr 57. W jednej z miejscowości w gm. Bartoszyce zatrzymali do kontroli kierującego Skodą. W trakcie sprawdzania trzeźwość kierującego, wyszło na jaw, że 59 – latek jest pijany, w organizmie miał prawie 1‰ alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy mieszkańca gm. Bartoszyce, a po wykonaniu z nim niezbędnych czynności zwolnili.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości 59 – latek odpowie przed sądem. Kodeks karny, za to przestępstwo przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat, a także zakaz kierowania pojazdami na okres nie krótszy niż 3 lata. Dodatkowo, w przypadku skazania sprawcy za to przestępstwo, sąd orzeka świadczenia pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tyś. zł.