Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Kolejna wizyta przedszkolaków u policjantów

Odwiedziny najmłodszych w bartoszyckiej komendzie policji, zawsze niosą ze sobą ogromną dawkę entuzjazmu i wprowadzają niepowtarzalną atmosferę. Zwłaszcza najmłodsi goście, wszystkiego ciekawi, niczym nieskrępowani i szczerzy, budzą ogromną sympatię i wywołują uśmiech na twarzach policjantów. Dzisiaj, dzieci z przedszkola miejskiego w Górowie Iławeckim mogły poznać tajniki pracy policjantów.

Nie każdy może z bliska przyjrzeć się codziennej pracy stróżów prawa. Dziś, (26.04.18r.), taką możliwość miały dzieci z przedszkola miejskiego w Górowie Iławeckim. Przedszkolaki mogły wsiadać do radiowozu, włączać sygnały świetlne i dźwiękowe. Dzieci szybko wcieliły się w rolę policjantów i o swojej obecności zameldowały przez radiostację dyżurnemu. Jeden z chłopców, podszedł do policjanta i poprosił go, aby pokazał mu co znajduje się na jego pasie. Najbardziej zaciekawiły go kajdanki wiec je wziął i zapytał gdzie są kluczyki….

Policjantka rozmawiała z dziećmi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, przypomniała dzieciom, m.in. o tym, że każde z nich musi podróżować w foteliku lub na specjalnym siedzisku, zawsze z zapiętymi pasami bezpieczeństwa. Dzieci dostały odblaski i obiecały je nosić przypięte do kurtek lub plecaków.

Ładowanie odtwarzacza...