Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Dwie osoby trafiły do szpitala po zdarzeniu drogowym na K – 57 w miejscowości Minty

Padający deszczu, morka i śliska nawierzchnia i do tego zbyt duża prędkość przyczyniły się do groźnego zdarzenia drogowego w Mintach na trasie Galiny – Bartoszyce, (DK – 57). 44 – latek kierujący Audi wpadł w poślizg i uderzył w nadjeżdżającego z przeciwka VW Passata. Kierowca Audi i VW trafili do szpitala. Droga w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana, bo policjanci wykonywali tam oględziny.

Dziś, (17.04.18r.), około godz. 7:00, dyżurny bartoszyckiej komendy policji odebrał zgłoszenie o zderzeniu dwóch osobówek na trasie Galiny – Bartoszyce w miejscowości Minty, (DK 57). Na miejsce zdarzenia skierowany został patrol ruchu drogowego. Policjanci ustalili, że 44 - latek kierujący Audi  jadąc w kierunku Bartoszyc nie dostosował prędkości do warunków na drodze, wpadł w poślizg i uderzył w najeżającego z przeciwka VW. Z miejsca zdarzenia, obaj kierowcy zostali zabrani karetką pogotowia do szpitala. Na miejscu zdarzenia pracowali kryminalni wykonując oględziny, na czas ich pracy droga była nieprzejezdna. Po kilku godzinach okazało się, że mężczyznom biorącym udział w zdarzeniu nic się nie stało i zdarzenie to zakwalifikowano jako kolizję drogową, za którą odpowie kierujący Audi, 44 – latkowi grozi kara grzywny w kwocie do 5 tys. zł..

Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunkówna drodze. Śliska nawierzchnia w czasie opadów sprawia, znacznie wydłuża się droga hamowania. Zdejmijmy nogę z gazu, zachowajmy także zasadę ograniczonego zaufania.