Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce/Bisztynek/Sępopol: Zdarzenia w ruchu drogowym

Miniony weekend był pracowity dla policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach. Funkcjonariusze pracowali m.in., na miejscu trzech groźnych kolizjach drogowych, wykluczyli z ruchu drogowego nietrzeźwego kierującego samochodem i pijanego rowerzystę. Zatrzymali też prawo jazdy 63 – latka, który w Sępopolu rażąco przekroczył prędkość.

W piątek, (13.04.18r.), przed około godz.15:00, na drodze K – 51 niedaleko Bartoszyc ciężarowy MAN kierowany przez 34 – latka, najechał na tył poprzedzającego go osobowego Peugeota. 50 latka kierująca samochodem osobowym została przewieziona do szpitala na badania z powodu podejrzenia urazu kręgosłupa. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z ruchu drogowego oraz kryminalni. Szczęśliwie dla pokrzywdzonej kobiety nic się jej nie stało i dlatego zdarzenie to było kolizją drogową, a nie wypadkiem. 50 – latek kierujący ciężarówką odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w postępowaniu przed sądem grozi mu grzywna do 5 tys. zł..

Godzinę później, w Bisztynku na skrzyżowaniu ul. Krasickiego i Sienkiewicza doszło do kolejnego zdarzenia. Jego przyczyną również było niezachowanie odpowiedniej odległości od poprzedzającego auta. Tym razem 39 – letni mieszkaniec Bisztynka, jadąc motocyklem marki Honda, nie zdążył wyhamować i uderzył w bok skręcającego w lewo VW Golfa kierowanego przez 52 – letniego mieszkańca gm. Bartoszyce. Obaj mężczyźni nie mieli żadnych obrażeń. Policjanci ukarali motocyklistę mandatem za spowodowanie kolizji drogowej.

W sobotę, (14.04.18r.), dzielnicowy z Posterunku Policji w Sępopolu zatrzymał do kontroli drogowej kierującego rowerzystę, który miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. 24 – letni mieszkaniec gm. Sępopol odpowie za wykroczenie, grozi mu grzywna do 5 tys. zł i zakaz kierowania rowerami na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

W niedzielę, (15.04.18r.), policjanci z bartoszyckiej drogówki w Bisztynku wykluczyli z ruchu drogowego pijanego 28 – latka, który kierował VW Golfem. Mieszkaniec Bisztynka miał w organizmie prawie promil alkoholu. 28 – latek odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę nawet do 2 lat za pozbawienia wolności, zakaz kierowania samochodami na okres nie krótszy niż 3 lata i dodatkowo świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł.. 

W niedziele, (15.04.18r.), w Sępopolu na ul. Wojska Polskiego policjanci drogówki zmierzyli prędkość Skody, którą kierował 63 – letni mieszaniec Bartoszyc. Auto pędziło z prędkością 110 km/h w miejscu jej ograniczenia do 50 km/h. Mieszkaniec Bartoszyc stracił prawo jazdy na 3 miesiące. 63 – latek został ukarany 400 złotowym mandatem, a 10 punktów zasiliło jego konto.

W niedzielę, (15.04.18r.), wieczorem, na drodze Sułowo – Wozławki gm. Bisztynek, (W 513) doszło do kolejnej niebezpiecznej kolizji. 42 – latek kierujący Audi A4 najechał na prawidłowo jadącego motorowerzystę, który przewoził pasażera. Dwóch mężczyzn jadących motorowerem trafiło do szpitali w Bartoszycach i Biskupcu. Funkcjonariusze zatrzymali też prawo jazdy 42 – latka z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. Dodatkowo zatrzymany został dowód rejestracyjny audi, bo auto nie miało aktualnych badań technicznych. Dziś, wiadomym jest, że motorowerzysta i jego pasażer nie mają poważnych obrażeń i zdarzenie to było kolizją drogową, za spowodowanie której odpowie 42 – letni mieszkaniec gm. Kiwity. Mężczyźnie grozi kara grzywny do 5 tys. zł., dodatkowo sąd będzie decydował, czy i na jak długo zatrzymać prawo jazdy 42 – latka.

  • Kolizja z udziłaem motocyklisty w Bisztynku 13.04.18r.
  • Kolizja z udziłaem motocyklisty w Bisztynku 13.04.18r.