Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Bezpieczni w ruchu drogowym – spotkanie z młodzieżą

Duża część młodzieży, z którą spotkały się dzisiaj policjantki z bartoszyckiej komendy ma już upragnione prawo jazdy. Posiadanie uprawnień do kierowania nakłada na kierowcę odpowiedzialność, nie tylko za siebie, ale też na za innych uczestników ruchu drogowego.

Dzisiaj, (12.04.18r.), policjanci spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Bartoszycach. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo młodych kierowców w ruchu drogowym. Większa część uczestników spotkania ma prawo jazdy. Szczególnie początkującym kierowcom warto przypominać i uświadamiać ich jak tragiczne w skutkach może być nieodpowiedzialne, brawurowe zachowanie na drodze. Młodzi kierowcy często przeceniają swoje umiejętności i chcąc zaimponować rówieśnikom przekraczają prędkość, nie zapinają pasów bezpieczeństwa, czy wsiadają za kółko na podwójnym gazie.

Policjantki powiedziały młodym kierowcom jakie konsekwencje prawne grożą na nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Funkcjonariuszki zachęcały też młodzież do wstąpienia w nasze szeregi. Przedstawiły zasady doboru do służby i możliwości jakie daje praca w policji.

Przypominamy!

Początkujący kierowcy, (posiadający prawo jazdy krócej niż jeden rok), tracą je po uzyskaniu ponad 20 karnych punktów.