Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce/Kinkajmy: Bezpieczni w sieci – tematem spotkania z policjantami

Chcemy tego, czy też nie, ale dzisiejsza młodzież większość swojego wolnego czasu poświęca na surfowanie w Internecie. Najważniejsze dla ich bezpieczeństwa jest świadomość zagrożeń jakie niesie ze sobą nieodpowiedzialne korzystane z tego narzędzia kontaktu ze światem. Policjanci rozmawiali z dziećmi i młodzieżą o tym jak być bezpiecznym w sieci.

W tym tygodniu, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach spotkali się z uczniami w szkole podstawowej w Kinkajmach. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo w sieci. Dzieci i młodzież dowiedziały się, że osoby korzystające z Internetu nie są anonimowe. Policjanci informowali uczestników spotkania, że nie można nikogo obrażać i ośmieszać negatywnymi komentarzami umieszczanymi na popularnych portalach społecznościowych. Młodzież usłyszała, że na pozór niewinne zdjęcie umieszczone w Internecie może być powodem sporych kłopotów, dzieje się tak, jeżeli znajdująca się na nim osoba nie zgadza się na jego publikację.

Kolejna część spotkania poświęcona była bezpieczeństwu pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym i bezpiecznym zrachowaniom w czasie wolnego czasu. Policjanci zachęcali uczniów, aby swój wolny czas spędzali nie tylko przed komputerem, ale jeżdżąc bezpiecznie rowerem, na rolkach, czy grając w piłkę.