Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce/Bisztynek: Nietrzeźwi na drogach powiatu

W trakcie 2 weekendowych dni na drogach powiatu bartoszyckiego doszło do 3 zdarzeń drogowych. Dwa z nich spowodowali nietrzeźwi za kierownicą, kolejne, pijana nastolatka, która wywróciła się jadąc rowerem. Mężczyźni odpowiedzą za przestępstwa i wykroczenia, 16 – latka będzie tłumaczyć się ze swojego zachowania przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

W sobotę, (07.04.18r.), ok. 19 – tej, policjanci interweniowali na drodze prowadzącej z Bartoszyc do Dąbrowy gdzie na chodniku przewróciła się jadąca rowerem 16 – latka. Dziewczyna została zabrana do szpitala, okazało się, że jest nietrzeźwa. Mieszkanka gminy Bartoszyce miała w organizmie prawie 1,5 ‰. Sprzedaż alkoholu nieletnim, czy też częstowanie ich alkoholem jest przestępstwem. Spożywanie alkoholu przez osoby nieletnie jest przejawem demoralizacji. Sąd Rodzinny i  Nieletnich zdecyduje o ewentualnych konsekwencjach dla 16 – latki i jej rodziców.

Niespełna godzinę później, policjanci interweniowali na jednej z ulic w Bartoszycach, gdzie nietrzeźwy 30 – latek wjechał w ogrodzenie posesji. Mężczyzna kierował ciężarowym Oplem pomimo tego, że w organizmie miał blisko promil alkoholu. 30 – letni  mieszkaniec Bartoszyc popełnił przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości za co grozi kara nawet 2 lat za kratami. Kolejne dolegliwości karne to zakaz kierowania pojazdami na okres niektórzy niż 3 lata i obowiązkowe świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie co najmniej 5 tys. zł.. 30 – latek popełnił też wykroczenie spowodowania kolizji drogowej za co grozi mu kolejna grzywna.

W niedzielę, (08.04.18r.), na trasie Unikowo – Wysoka Dąbrowa, (droga P1424), 58 – latek kierujący Oplem Vectrą zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Mężczyzna był pijany, miał w organizmie 2,6‰ alkoholu. Mieszkaniec gm. Biskupiec nie miał też uprawnień do kierowania pojazdami, bo zostały mu one cofnięte w 2012 roku. 58 – latkowi grożą surowe konsekwencje.

  • Zdarzenie drogowe na trasie Unikowo - Wysoka Dąbrowa
    Zdarzenie drogowe na trasie Unikowo - Wysoka Dąbrowa
  • Zdarzenie drogowe na trasie Unikowo - Wysoka Dąbrowa