Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce/Górowo Iławeckie: Bezpodstawnie wezwał policjantów, później wszystkiemu zaprzeczał, zdradził go dzwoniący telefon

Kłamstwo ma krótkie nogi, przekonał się o tym 30 – latek, który w środku nocy wezwał policjantów, jak twierdził w jego mieszkaniu doszło do awantury. Interweniującym w tej sprawie policjantom powiedział, że do niczego nie doszło i zaprzeczył, że to on prosił o interwencję. Zdradził go jego telefon, na który zadzwonił dyżurny weryfikujący zgłoszenie.

Minionej nocy, (03/04.03.18r.), policjanci z Komisariatu Policji w Górowie Iławeckim interweniowali w jednej z miejscowości na terenie gminy. 30 – latek wezwał policjantów twierdząc, że w jego mieszkaniu jest awantura. Interweniującym funkcjonariuszom powiedział, że nie ma żadnej awantury i wcale po nich nie dzwonił. Policjanci o wszystkim poinformował dyżurnego, a ten zadzwonił pod numer, z którego wzywano policjantów i dodzwonił się do stojącego naprzeciw policjantów 30 – latka. Mężczyzna nie miał wyjścia i przyznał się, że jednak to on dzwonił na numer alarmowy.

Mieszkaniec gminy Górowo Iławeckie popełnił wykroczenie fałszywego alarmu, za które odpowie przed sądem, grozi mu grzywna do 1500 zł.. 30 – latek musi też liczyć się z koniecznością zwrotu kosztów bezpodstawnej interwencji.