Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce/Górowo Iławeckie: Antyterroryści zachęcali młodzież do wstąpienia w szeregi policji

Uczniowie, z którymi spotkali się w tym tygodniu bartoszyckimi policjanci i policyjni antyterroryści z Olsztyna, już niebawem skończą szkołę średnią. Policjanci zachęcali młodzież do wstąpienia w ich szeregi i przedstawili wachlarz możliwości jakie daje praca w zawodzie policjanta.

W poniedziałek (26.03.18r.) specjalnie dla uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych
nr 1 w Bartoszycach przyjechali policyjni antyterroryści z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Olsztynie. Samo wejście zamaskowanych funkcjonariuszy zrobiło ogromne wrażenia na uczestnikach spotkania. Antyterroryści opowiadali o swojej służbie, zachęcali młodzież do wstąpienia w szeregi policji, pokazując, że będąc policjantem można realizować swoje pasje i rozwijać umiejętności.

Kolejne spotkanie odbyło się we wtorek, (27.03.18r.), w Zespole Szkół w Górowie Iławeckim.
Z tegorocznymi maturzystami rozmawiał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w  Bartoszycach podinsp. Robert Zabuski. Pan Komendant opowiadał o 24 latach swojej służby, podkreślając, że kończąc szkołę średnią podobnie jak uczestnicy spotkania stał przed ważnym wyborem co dalej. Zdecydował
o wstąpieniu do policji i nie żałuje ani jednego dnia. Pan Komendant opowiadał zabawne historie związane ze służbą, ale mówił też o tych trudnych chwilach, których nie brakuje w codzienności policjanta.

Uczniowie obejrzeli spot autorstwa Zespołu Prasowego KWP w Olsztynie promujący służbę w policji, oraz film pokazujący jak wygląda test sprawności fizycznej, który trzeba zdać, aby dostać się w nasze szeregi. Maturzyści dowiedzieli się, że w każdą 3 sobotę miesiąca w godz. 10 -14 w auli sportowej Oddziałów Prewencji Policji w Olsztynie przy ul. 5 Wileńskiej Brygady AK 3 (dawna ul. Pstrowskiego), mogą spróbować swoich sił na torze przeszkód i skorzystać z rad policyjnych instruktorów.

MK