Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Policjanci i strażacy pomogli seniorce trafić pod opiekę lekarzy

Policjanci bartoszyckiej prewencji, wspierani przez strażaków, pomogli 88–latce, która przewróciła się w swoim mieszkaniu i nie mogła się samodzielnie podnieść. Służby informację otrzymali od jej córki, która mieszka na Śląsku.

W minioną środę (28.03.2018) oficer dyżurny bartoszyckiej komendy policji otrzymał informację od przebywającej na Śląsku kobiety, na temat mieszkającej w Bartoszycach jej matki, która mogła potrzebować pomocy z powodu zaawansowanego wieku i ograniczonej możliwości poruszania się o własnych siłach.

Policjanci natychmiast pojechali na miejsce zgłoszenia. Okazało się, że drzwi do mieszkania były zamknięte, a z 88–latką nie można było nawiązać żadnego, nawet telefonicznego, kontaktu. Policjanci przekonani, ze kobieta jest w środku, przy wsparciu udzielonym przez wezwanych na miejsce strażaków, dostali się do mieszkania i odnaleźli w nim leżącą na podłodze starsza kobietę. Była przytomna, lecz nie mogła się samodzielnie podnieść.

Na szczęście pomoc nadeszła na czas. Mieszkanka Bartoszyc szybko trafiła do szpitala, gdzie udzielona została jej odpowiednia pomoc.

ŁG/TM