Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Jechał oplem na podwójnym gazie, zatrzymali go policjanci

Pomimo dotkliwych konsekwencji jakie grożą dla kierujących po alkoholu, są osoby, które wsiadają za kierownicę na tzw. „podwójnym gazie”. Jednym z głównych zadań policjantów jest dbanie o bezpieczeństw i wykluczanie kierujących po alkoholu z ruchu drogowego. Obecność ponad 2 promili alkoholu w organizmie nie przeszkadzała 26 – latkowi kierować oplem. Policjanci wykluczyli 26 – latka z ruchu, mężczyzna odpowie za przestępstwo, grozi mu nawet 2 lata pozbawienia wolności.

W niedzielę, (25.03.18r.), wcześnie rano, policjanci z bartoszyckiej drogówki na ul. Kętrzyńskiej w Bartoszycach zatrzymali kierującego Oplem Astra. W trakcie kontroliod mężczyzny wyczuwalna była charakterystyczna woń, okazało się, że w organizmie mężczyzny jest ponad 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mieszkańca Sępopola, auto, którym jechał nietrzeźwy 26 – latek zostało przekazane właścicielowi.

Kodeks karny pijanym kierowcom przewiduje karę nawet do 2 lat za pozbawienia wolności, zakaz kierowania samochodami na okres nie krótszy niż 3 lata i dodatkowo świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnejw kwocie nie mniejszej niż 5 tyś. zł..