Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Kolejny raz zachęcali młodzież do wstąpienia w szeregi policji

Młodzież, z którą spotkali się wczoraj, (22.03.18r.), policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach już 4 maja br., będzie zdawać jeden z ważniejszych egzaminów w życiu – maturę. Co później? Z pewnością część z nich już wie, dla tych którzy jeszcze się nie zdecydowali, policjanci przedstawili ciekawą ofertę pracy w ich formacji.

Wczoraj, (22.03.18r.) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Bartoszycach policjanci spotkalisię z 5 klasami tegorocznych maturzystów. Łącznie w 2 spotkaniach wzięło udział ponad 90 osób. Funkcjonariusze zachęcali młodzież do wstąpienia w szeregi policji. Uczniowie obejrzeli spot autorstwa Zespołu Prasowego KWP w Olsztynie promujący służbę w policji, oraz film pokazujący jak wygląda test sprawności fizycznej, który trzeba zdać, aby dostać się w nasze szeregi. Maturzyści dowiedzieli się, że w każdą 3 sobotę miesiąca w godz. 10 -14 w auli sportowej Oddziałów Prewencji Policji w Olsztynie przy ul. 5 Wileńskiej Brygady AK 3 (dawna ul. Pstrowskiego), mogą spróbować swoich sił na torze przeszkód i skorzystać z rad policyjnych instruktorów.

Kolejna część spotkania poświęcona była Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa i Aplikacji Moja Komenda. Młodzież zadawała pytania i była zainteresowana możliwościami jaki dają aplikacje. Policjanci omówili też o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.