Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Groził byłej konkubinie, został zatrzymany, usłyszał zarzut i ma policyjny dozór

42 – letni mieszkaniec Bartoszyc został zatrzymany po interwencji policjantów, po tym jak groził swojej byłej konkubinie pozbawieniem życia. Po dwóch dniach pokrzywdzona złożyła zawiadomienie, bo obawiała się spełnienia obietnic byłego partnera. Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu gróźb karalnych. Do czasu procesu przed sądem mężczyzna musi stawiać się w komendzie policji w ramach dozoru.

W środę, (07.03.18r.), wieczorem policjanci zostali wezwani na interwencję  na jedno z bartoszyckich osiedli. Powodem wizyty policjantów było agresywne zachowanie 42 – latka w stosunku do byłej konkubiny. Z informacji przekazanej przez świadka tej sytuacji wynikało, że mężczyzna biegał z nożem w ręku i krzyczał, że zabije byłą partnerkę. 42 – latek był pijany i agresywny został zatrzymany przez policjantów w mieszkaniu.

W piątek, (09.03.18r.), pokrzywdzona złożyła zawiadomienie z obawy, że były partner spełni swoje obietnice. Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie 42 – latkowi zarzutu gróźb karalnych. Mężczyzna przyznał się i  złożył wyjaśnienia. Decyzją prokuratora musi stawiać się w komendzie policji w ramach dozoru, ma zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej musi też wyprowadzić się ze wspólnie zamieszkiwanego z pokrzywdzoną lokalu.

Za przestępstwo gróźb karalnych kodeks karny przewiduję karę do 2 lat pozbawienia wolności.