Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Używali cudzej karty płatniczej, usłyszeli zarzuty i mają policyjny dozór

W czwartek, (08.03.18r.), pewien 48 – letni mieszkaniec Bartoszyc znalazł etui, a w nim kartę płatniczą, prawo jazdy i 100 zł.. Znalezioną kartą zapłacił za alkohol i przekazał ją koledze, który chciał zapłacić za doładowanie do telefonu, kwota rachunku była jednak zbyt wysoka i został poproszony o PIN, którego nie znał. Sprzedawca zorientował się, że mężczyzna nie jest jej właścicielem i o całej sytuacji poinformował policję.

W czwartek, (08.03.18r.), policjanci zatrzymali 3 mężczyzn, którzy posługiwali się znalezioną kartą płatniczą. Trzej mieszkańcy Bartoszyc, doskonale znani bartoszyckim policjantom płacili zbliżeniowo za kupowany alkohol. Problem pojawił się gdy kwota zakupów dorównała 50 złotym i aby dokonać płatności jeden z nich został poproszony o kod PIN. 35 – latek PIN-u nie znał. Sprzedawca zorientował się, że mężczyzna nie jest właścicielem karty i o swoich obawach poinformował policję. Sprzedawca opisał mężczyzn, którzy wyszki już ze sklepu, jednak sprawne działanie policjantów doprowadziło
do ich zatrzymania w domu jednego nich.

Dwóch z zatrzymanych mężczyzn 48 i 32 – latek w piątek, (09.03.18r.), usłyszało zarzuty min. kradzieży pieniędzy przy użyciu karty płatniczej. Decyzją prokuratora muszą stawiać się w komendzie policji raz w tygodniu.