Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Zachęcali młodzież do wstąpienia w szeregi policji

Młodzież, z którą spotkali się dzisiaj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach za niespełna 3 miesiące będzie zdawać jeden z ważniejszych egzaminów w życiu – maturę. Co później? Z pewnością część z nich już wie, dla tych którzy jeszcze się nie zdecydowali, policjanci przedstawili ciekawą ofertę pracy w ich formacji.

Dzisiaj w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach policjanci spotkali się z tegorocznymi maturzystami. Funkcjonariusze zachęcali młodzież do wstąpienia w szeregi policji. Obecni na spotkaniu technik kryminalistyki, dzielnicowy, oraz oficer prasowy opowiadali o swojej służbie, mówiąc o tych najciekawszych jej aspektach, ale i o trudnych momentach, które są nieodłącznym jej elementem.

Młodzież obejrzała spot autorstwa Zespołu Prasowego KWP w Olsztynie promujący służbę w policji, oraz film pokazujący jak wygląda test sprawności fizycznej, który trzeba zdać, aby dostać się w nasze szeregi.

Młodzież dowiedziała się, że w każdą 3 sobotę miesiąca w godz. 10 -14 w auli sportowej Oddziałów Prewencji Policji w Olsztynie przy ul. 5 Wileńskiej Brygady AK 3 (dawna ul. Pstrowskiego), mogą spróbować swoich sił na torze przeszkód i skorzystać z rad policyjnych instruktorów.

Uczestnicy spotkania, byli zainteresowani w szczególnością tym jak wyglądają i na czym polegają testy psychologiczne, oraz jak wygląda szkolenie podstawowe.

Kolejna część spotkania poświęcona była Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Młodzież zadawała pytania i była zainteresowana możliwościami jaki daje aplikacja.