Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Wjechał w ogrodzenie i został zatrzymany dzięki pomocy sąsiada

Policjanci prewencji zatrzymali młodego mieszkańca Bartoszyc, który będąc pod wpływem alkoholu wjechał w ogrodzenie posesji. Hałas obudził sąsiada, dzięki któremu zatrzymano sprawcę zdarzenia.

W nocy z 26 na 27 lutego 2018 roku około godz. 23:30 mieszkaniec Bartoszyc został obudzony hałasem dopbiegającym z sąsiedniej posesji. Gdy wyszedł na balkon swojego domu zorientował się, że w ogrodzenie sąsiedniej posesji wjechał samochód, który próbował odjechać z miejsca tego zdarzenia. Nie tracąc czasu wyszedł zmieszkania, wsiadł do swojego samochodu i pojechał za sprawcą zawiadamiając oficera dyżurnego komendy Policji w Bartoszycach.

Dzięki odpowiedzialnej postawie zgłaszającego kilka ulic od miejsca zdarzenia policjancji zatrzymali kierującego osobowym renault. Samochodem należącym do swojej matki kierował 21 – letni mieszkaniec Bartoszyc. Badanie stanu trzeźwości wykazało 2 ‰ alkoholu we krwi. Młody kierowca utracił posiadane od dwóch a prawo jazdy. Grozi mu co najmniej 3 – letni zakaz prowadzenia pojazdów i kara pozbawienia wolności do lat 2.

ŁG