Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Prosto z salonu na drogi powiatu bartoszyckiego

Dziś, (11.01.18r.), flotę samochodową bartoszyckiej jednostki policji, zasiliły dwa nowe oznakowane radiowozy tj. Volkswagen T6 i Opel Mokka. W uroczystym wręczeniu kluczyków do radiowozów, uczestniczyli policjanci, przedstawiciele władz samorządowych, ksiądz kapelan oraz lokalne media.

Dziś na parkingu Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach, odbyło się uroczyste przekazanie 2 nowych, oznakowanych radiowozów. Flotę samochodową, bartoszyckiej jednostki zasiliły VW T6 i Opel Mokka. Opel to radiowóz, którego zakup był możliwy, dzięki zaangażowaniu Komendanta Powiatowego Policji w Bartoszycach w pozyskanie potrzebnych na zakup finansów. Połowa środków finansowych, potrzebnych na zakup opla, pochodziła z budżetów Urzędu Gminy w Bartoszycach, Urzędu Miasta w Bartoszycach i Starostwa Powiatowego w Bartoszycach, druga część funduszy to środki Komendy Głównej Policji.

W uroczystości brali udział: inspektor Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, Jarosław Babalski Pełnomocnik Wojewody Warmińsko-Mazurskiego do spraw administracji zespolonej i administracji niezespolonej w województwie, Starosta Powiatu Bartoszyckiego Pan Wojciech Prokocki, Wicestarosta Powiatu Bartoszyckiego Jan Zbigniew Nadolny, Wójt Gminy Bartoszyce Pani Jadwiga Gut, Burmistrz Miasta Bartoszyce Pan Piotr Petrykowski, Kapelan Policji Ksiądz Prałat Jan Jarosz oraz przedstawiciele lokalnych mediów.  Komendant Powiatowy Policji w Bartoszycach, mł. insp. Przemysław Fiertek podziękował przedstawicielom samorządów za pomoc w sfinansowaniu zakupu jednego z radiowozów. Kapelan policji poświęcił radiowozy i życzył zawsze bezpiecznej służby. Kluczyki do obu radiowozów wręczył Komendant Powiatowy Policji w Bartoszycach mł. insp. Przemysław Fiertek. Następnie policjanci i wszyscy biorący udział w uroczystości z bliska przyjrzeli się nowym radiowozom.

Oba radiowozy jeszcze w tym tygodniu rozpoczną służbę na drogach powiat bartoszyckiego. Auta są dynamiczne, wyposażone w szereg nowoczesnych systemów zapewniających policjantom maksymalne bezpieczeństwo i komfort służby.