Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Policyjny dozór dla mężczyzny podejrzanego o znęcanie się nad rodzinę

W zaciszu czterech ścian, często dochodzi do rodzinnych kłótni. Jednak, gdy zachowania te, zaczynają wykraczać poza normy, często przeradzają się w przestępstwa przeciwko rodzinie. Świadomość osoby krzywdzonej takim zachowaniem i umiejętność powiedzenia STOP, jest najistotniejsza, aby zacząć działać i poradzić sobie z problemem.

Wczoraj, (09.01.17r.), prokurator z Bartoszyc wydał postanowienie o zastosowaniu dozoru Policji wobec 54 – letniego mieszkańca Bartoszyc. Zawiadomienie o znęcaniu się 54 – latka nad rodziną, przyjęli kryminalni 2 – go stycznia br.. Kobieta zgłosiła się w komendzie policji i postanawiając przerwać milczenie, powiedziała policjantom, że jej były mąż, w okresie minionego roku znęcał się nad nią i ich córką psychicznie, ale i stosując przemoc fizyczną. W poniedziałek, (08.01.17r.), mężczyzna usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania nad byłą żoną i córką. 54 – latek przyznał się, a wyjaśnianiach powiedział, że to wszystko wina jego nerwowego usposobienia. 

Mężczyzna, zgodnie z postanowieniem prokuratora, musi 2 razy w tygodniu zgłaszać się w komendzie policji, dodatkowo ma obowiązek opuszczenia wspólnie zamieszkiwanego lokum i nie może zbliżać się do pokrzywdzonych.

Za przestępstwo znęcania się nad rodziną, kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.