Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce/Sępopol: Tragiczny wypadek w Sępopolu, nie żyje 43 – letnia pasażerka VW

Przyczyny śmiertelnego wypadku, do którego doszło po 13 – tej na ul. Wojska Polskiego w Sępopolu wyjaśni policyjne śledztwo. Najprawdopodobniej prędkość była przyczyną tej tragedii. Kierowany przez 51 – latka VW Passat, uderzył prawą, przednią stroną auta w przydrożne drzewo. Pasażerka auta była zakleszczona w jego wnętrzu. Kobieta nie przeżyła wypadku.

Wczoraj, (09.01.18r.), po 13-stej, na drodze 1394N w Sępopolu na ul. Wojska Polskiego doszło do śmiertelnego wypadku drogowego. Z ustaleń policjantów, pracujących na miejscu zdarzenia, wynika, że to prawdopodobnie prędkość, nieodpowiednia do warunków na drodze, była przyczyną tego zdarzenia.  51 – letni mieszkaniec gm. Korsze, jadąc z żoną VW Passatem, wpadł w poślizg i prawą, środkową częścią auta uderzył w przydrożne drzewo. Kobieta siedząca z przodu na miejscu pasażera była zakleszczona w aucie. Pomimo podjętej akcji reanimacyjnej  zmarła na miejscu zdarzenia.  

Droga w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowania. Policjanci pod nadzorem prokuratora wykonywali oględziny miejsca wypadku. Passat został zabezpieczony na parkingu strzeżonym i będzie musiał być zbadany przez biegłego.

51 – latek kierujący VW był trzeźwy, jednak zgodnie z procedurą, dodatkowo pobrano mu krewdo badań laboratoryjnych.  

W tej sprawie prowadzone będzie śledztwo, które pomoże w wyjaśnieniu wszelkich okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Za spowodowanie wypadku drogowego, następstwem, którego jest śmierć innej osoby, kodeks karny przewiduję karę od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.