Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Rowerzysta i kierujący osobówką z promilami w organizmie wyeliminowani z ruchu

Zarówno kierowcy samochodów jak i rowerzyści znajdujący się pod działaniem alkoholu stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jednym z głównych zadań policjantów jest wykluczanie takich osób z ruchu drogowego. Wczoraj, (12.11.17r.), policjanci z bartoszyckiej drogówki zatrzymali 2 mężczyzn, którym obecność alkoholu w organizmie nie przeszkadzała być uczestnikiem ruchu drogowego. Rowerzysta miał 1,8‰, kierujący VW 0, 37‰. Obaj odpowiedzą za wykroczenie.

W minioną niedzielę, (12.11.17r.), policjanci z bartoszyckiej drogówki wykluczyli z ruchu 2 mężczyzn, którzy wykazali się nieodpowiedzialnością i mimo tego, że wcześniej pili alkohol zdecydowali się wyjechać na drogę.

Po godz. 15-stej na drodze W 592, w rejonie skrzyżowania Bartoszyce – Sępopol,  policjanci zauważyli jadącego rowerem mężczyznę. Technika jego jazdy wskazywała na to, że może znajdować się po alkoholu. Już w trakcie rozmowy z zatrzymanym mężczyzną, policjanci wyczuli intensywną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości rowerzysty ujawniło obecność ponad 1,8 promila alkoholu w jego organizmie. Mieszkaniec gm. Bartoszyce powiedział policjantom, że był w Bartoszycach po zakupy, po których wypił 2 litry piwa i wraca do domu rowerem, bo nie ma innego środka transportu z miejscowości gdzie mieszka. Teraz 56 – latek musi liczyć się z możliwością orzeczenia wobec niego zakazu kierowania rowerami nawet na 3 lata. Pozostałe dolegliwości karne jakie grożą mężczyźnie to kara aresztu albo grzywna do 5 tyś. zł..

Kolejny zatrzymany do kontroli to 52 – letni kierujący VW, który wyprzedzał inny samochód na linii podwójnej ciągłej na DK 57.  W trakcie kontroli wyszło na jaw, że to nie jedno naruszenie przepisów jakie ma na swoim koncie 52 – latek. W trakcie kontroli jego trzeźwości wyszło na jaw, że mężczyzna ma w organizmie 0,37 promila alkoholu. 52- latek powiedział policjantom, że myślał, że jest już trzeźwy. Prawo jazdy mężczyzny, które miał od 32 lat, zostało zatrzymane i trafi do sądu. Obecność takiej ilości alkoholu w organizmie kwalifikuje to zachowanie kierowcy jako wykroczenie, za które grozi kara aresztu, grzywny do 5 tyś. zł., i  obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami na okres od 6 miesięcy do 3 lat. Za wyprzedzanie na podwójnej ciągłej, mieszkaniec gm. Bartoszyce już został ukarany mandatem karnym, a 5 punktów karnych zasiliło jego konto. Warto zauważyć, że za wykroczenie kierowania pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu też są przewidziane punkty karne i jest ich 10. Punkty te trafiają na konto mężczyzny, po wydaniu w jego sprawie wyroku przez sąd.