Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Pijany kierowca wjechał Oplem do rowu i zasnął

Policjanci z bartoszyckiej drogówki interweniowali wobec nietrzeźwego kierującego, który cofając autem wjechał do przydrożnego rowu, a później beztrosko zasnął za kierownicą. Mieszkaniec gm. Sępopol miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Za przestępstwo, które popełnił odpowie przed sądem, grożą mu nawet 2 lata pozbawienia wolności.

W czwartek 9 listopada 2017 roku, po godzinie 19 –tej, dyżurny bartoszyckiej policji odebrał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego w miejscowości Maszewy w gm. Bartoszyce.
Na miejsce zdarzenia skierował policjantów z ruchu drogowego. Funkcjonariusze ustalili, że 41 – letni mieszkańca gm. Sępopol, cofając osobowym Oplem wjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna był tak pijany, że nie mógł o własnych siłach wyjść z samochodu i w końcu zasnął
w samochodzie. 41 – latek miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Za przestępstwo, jakim jest kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Dodatkowo 41 – latek będzie musiał zapłacić karę pieniężną w kwocie nie mniejszej niż 5 tyś., zł.. Kolejna dolegliwość karna, jaka przewidziana jest za to przestępstwo to zakaz kierowania pojazdami nawet na 15 lat.