Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce/Galiny: Nie daj się oszukać! Policjantka i bankowiec mówiły jak ustrzec się przed oszustem. Możliwości KMZB i aplikacji Moja Komenda

Świadomość metod i znajomość sposobu działania oszusta jest podstawą, aby nie zostać jego ofiarą. Kluczowe, może okazać się również wyczulenie bankowców na seniorów, którzy nagle i w pośpiechu wypłacają całe oszczędności. To już kolejny raz jak policjantka, wspólnie z pracownicą Banku Pocztowego opowiedziały o metodach oszust na „wnuczka i policjanta”. Kolejną część spotkania, poświęcona była Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa i Aplikacji Moja Komenda.

Wczoraj, (07.11.2017r.), w świetlicy gminnej w Galinach w gm. Bartoszyce policjantka wspólnie z przedstawicielką Banku Pocztowego przedstawiły najczęstsze metody i techniki jakie stosują oszuści. Pomimo tego, że świadomość społeczeństwa o tym procederze stopniowo rośnie, nadal istnieją osoby, które ulegają emocjom, czy presji wywieranej przez przestępcę i dając się oszukać, tracąc oszczędności życia. Policjantka przypominała, że policjanci NIGDY nie proszą o pieniądze i nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie. Najprościej ustrzec się przed tego typu oszustem kończąc rozmowę w momencie gdy rozmówca powie, że jest policjantem, czy innym funkcjonariuszem i poprosi o pieniądze.

Kolejna część spotkania, poświęcona była możliwościom jakie daje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i Aplikacja Moja Komenda. Osoby uczestniczące w spotkaniu przyznawały, że obie aplikacje są godne uwagi i dają dużo możliwości. Uczestnicy spotkania byli wyraźnie zainteresowani Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa, bo zapisywali sobie jej skrót, aby później przetestować jej działanie w domu. Aplikacja Moja Komenda również zaciekawiła słuchaczy, jedna z Pań będących na spotkaniu podsumowała:  „Warto mieć taką aplikację w telefonie, bo nigdy nie wiadomo kiedy może się przydać nasz dzielnicowy, a tak jedno kliknięcie i dzwonimy.”