Bartoszyce: Zasnął i uderzył w drzewo - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Zasnął i uderzył w drzewo

O dużym szczęściu może mówić 59-letni mężczyzna, który nie doznał żadnych obrażeń ciała, po tym jak czołowo zdarzył się z drzewem. Mężczyzna powiedział policjantom, że zasnął za kierownicą. 59 – letni kierowca taksówki był trzeźwy i jechał sam.

W dzień Wszystkich Świętych, przed 7:00, na trasie Wiatrowiec – Witki, doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci interweniujący w tej sprawie ustalili, że 59 – letni kierowca taksówki marki Peugeot zasnął za kierownicą i czołowo zderzył się  z przydrożnym  drzewem. Mężczyzna nie odniósł obrażeń i nie potrzebował pomocy medycznej. Policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości – mężczyzna był trzeźwy.

Z uwagi na to, że 59 – latek jechał sam, zdarzenie to nie było kolizją drogową, mimo to kierowca poniesie odpowiedzialność za to zdarzenie, które było wykroczeniem, gdyż przepisy Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym w art. 3,  wyraźnie wskazują, że: Każdy uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani zachować ostrożność, (…), unikać wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego, (…), oraz narazić kogokolwiek na szkodę.