Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce/Sępopol: Obywatelskie zatrzymanie pijanego motorowerzysty

Nie każdy reaguje, podejrzewając innego uczestnika ruchu o nietrzeźwość za kierownicą. Są jednak obywatele, których postawa jest godna pochwały i naśladowania, to ludzie, którzy nie godzą się na obecność pijanych kierowców na drogach i na zagrożenie bezpieczeństwa jakie generują takie osoby. Pijany motorowerzysta, który omijany przez podróżujące autem małżeństwo o mało nie doprowadził do kolizji, został przez nich ujęty i przekazany policjantowi. 34 – latek miał ponad 2 ‰ alkoholu w organizmie.

Wczoraj, (01.11.17r.), dyżurny bartoszyckiej policji odebrał zgłoszenie, że na trasie Sępopol – Dzietrzychowo, pijany motorowerzysta prawie doprowadził do zderzenia z osobówką. Funkcjonariusze, którzy pojechali na interwencję ustalili, że podróżujące osobówką małżeństwo wyprzedzało motorowerzystę, wtedy ten miał stracić równowagę zachwiał się i prawie uderzyć w ich samochód. Kierujący autem zatrzymał się i poszedł do mężczyzny, zobaczyć czy nic się nie stało, wówczas zorientował się, że motorowerzysta jest pijany, więc nie pozwolił mu odjechać i wezwał policję. Badanie trzeźwości 34 – latka wskazało obecność ponad 2 promili alkoholu w jego organizmie.

34 – letni mieszkaniec gm. Sępopol odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna musi liczyć się też z karą pieniężną nie mniejszą niż 5 tyś. zł., i zakazem kierowania pojazdami.