Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce/Górowo Iławeckie: W zaledwie 3 dni ustalili sprawców kradzieży z włamaniem i odzyskali skradzione rzeczy

Sprawne działanie górowskich policjantów pozwoliło na zatrzymanie 2 mężczyzn, którzy włamali się do pomieszczenia gospodarczego i ukradli przedmioty warte 1650 zł.. Dzięki szybkości działania, funkcjonariusze odzyskali też skradzione rzeczy. 19 i 20 letni włamywacze usłyszeli zarzuty, przyznali się i niebawem odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Zawiadomienie o kradzieży z włamaniem, bartoszyccy policjanci przyjęli w sobotę, (28.10.17r.). Pokrzywdzony, mieszkaniec Bartoszyc, zawiadomił, że włamano się do pomieszczenia gospodarczego na jego posesji w jednej z miejscowości w gm. Górowo Iławeckie i skradziono m.in., spawarkę, 2 piły spalinowe, skrzynkę z narzędziami i przedłużacze.  

Sprawa trafiła do Komisariatu Policji w Górowie Iławeckim. Tamtejsi policjanci bardzo szybko ustalili, że prawdopodobnie było dwóch włamywaczy, oraz to, gdzie mieszkają. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Jeden ze sprawców, to mieszkaniec wsi, w której doszło do przestępstwa, a drugi mieszka w miejscowości nieopodal. We wtorek, (31.10.17r.), policjanci zatrzymali 19  i 20 – latka i  odzyskali część skradzionych rzeczy. W trakcie przesłuchania, mężczyźni przyznali się do kradzieży, powiedzieli też, że zdemontowali spawarkę, aby pozyskać miedz, przedłużacze też opalili w tym celu. Miedz sprzedali w skupie złomu w Górowie Iławeckim i dostali za nią ok. 200 zł.

Za popełnione przestępstwo kradzieży z włamaniem, mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Za ten czyn, kodeks karny przewiduję nawet do 10 lat pozbawienia wolności.