Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce/Kinkajmy: Działania Znicz 2017 z pomocą IV- klasistów

Do policyjnych działań „Znicz 2017” przyłączyły się dzieci i w miniony poniedziałek, (30.10.17r.), pomagały funkcjonariuszom kontrolować samochody. Uczniowie rozmawiali z kierowcami o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Każde z nich mogło poczuć się jak prawdziwy policjant i z bliska przyjrzeć się pracy stróżów prawa.

W miniony poniedziałek, (30.10.17r.), uczniowie IV klasy ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sokolicy z siedzibą w Kinkajmach gm. Bartoszyce uczestniczyli w działaniach prewencyjno- profilaktycznych w ramach akcji „Znicz 2017”. Dzieci, wspólnie z policjantami z bartoszyckiej drogówki, kontrolowały przejeżdżające nieopodal szkoły samochody. Inicjatorką tych działań była pani pedagog z tej szkoły. Uczniowie wręczali kierowcom ulotki o zasadach bezpiecznego korzystania z dróg, informowały kierujących, że nie należy wsiadać za kierownicę po alkoholu. Uczniowie prosili kierowców, aby zwracali szczególną uwagę na pieszych, których mogą spotkać na poboczach dróg.

Wspólne działania w ramach akcji „Znicz 2017”, to nowe i ciekawe doświadczenie dla młodych uczniów. W dniu działań, każde z nich czuło się wyjątkowo, a to dzięki życzliwości policjantów, którzy pozwalali dzieciom „grać pierwsze skrzypce” w czasie kontroli. Dzieci, przez chwile mogły poczuć się jak prawdziwy policjant i chociaż pogoda nie sprzyjała, nie brakowało uśmiechów dziecięcych twarzach.