Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce/Galiny: Kręci mnie bezpieczeństwo – festyn w Galinach

Tradycyjnie, już od kilku już lat, policjanci z Komendy Powiatowej Policji Bartoszyc, są zapraszani na rodzinne festyny do szkół w całym powiecie. Funkcjonariusze zawsze chętnie w nich uczestniczą prezentując sprzęt, który na co dzień wykorzystują do służby. Uśmiech dziecka, które siedzi za kierownicą radiowozu i mówi, że marzy, aby zostać jednym z nas, jest dla nas policjantów zawsze cennym doświadczeniem i uwieńczeniem pracy, nad ocieplaniem naszego wizerunku.

W niedzielę, (10.09.17r.), przy szkole podstawowej w Galinach, dzięki współpracy z dyrektor tej placówki Panią mgr Mariolą Jagiełło, przy wsparciu finansowym Urzędu Gminy w Bartoszycach, oraz przewodniczącego rady Gminy Bartoszyce, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach mogli w czasie rodzinnego festynu spotkać się z dziećmi, aby zaprezentować sprzęt, który na co dzień wykorzystują do służby, a co najważniejsze rozmawiać o bezpieczeństwie dzieci, które kilka dniu temu rozpoczęły nowy rok szkolny. Spotkanie uatrakcyjniły drobne upominki ufundowane przez Panią wójt Jadwigę Gut, oraz przewodniczącego Rady Gminy Pana Andrzeja Kosakowskiego i odblaski, które dzieci otrzymały od policjantów. W trakcie festynu policjanci mówili o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, o tym jak powinny zachowywać się dzieci, aby droga do i ze szkoły była bezpieczna. Dorosłych uczulali min., na prędkość z jaką przejeżdżają w pobliżu szkół, przypominali o konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa i przewożenia dzieci w fotelikach, o tym jak zgubne w skutkach może być używanie telefonu i jednoczesne kierowanie samochodem. Funkcjonariusze rozdawali ulotki promujące Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikację Moja Komenda informując do czego służą te dwa narzędzie, aplikacje dzięki, którym łatwiej można zadbać o bezpieczeństwo w swojej okolicy i skontaktować się ze swoim dzielnicowym.

Festyn uatrakcyjnił symulator dachowania. Można było sprawdzić jakie emocje towarzyszą
w czasie dachowania i uświadomić sobie, co by było gdyby nie zapięte pasy bezpieczeństwa. Niewątpliwie, ta atrakcja cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Koleją atrakcją były alkogogle, użyczone dzięki uprzejmości Pani Renaty Tadorowskiej – kierownika referatu Spraw Społecznych i Pozyskiwania Środków Pozabudżetowych UG w Bartoszycach. Dzięki goglom, można było sprawdzić jak alkohol zakłóca nam koordynację. W czasie pokonywania slalomu w goglach, niewiele było osób, które nie wywróciłyby choćby jednego pachołka. Wprawdzie śmiechu było co niemiara, jednak osoby, które przeszły tor przeszkód w alkogoglach na nosie mówiły, że nie zdawały sobie sprawy, że rzeczywistość po alkoholu tak się zmienia.

Obecni na festynie Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Galinach prezentowali wóz strażacki. Dzieci mogły, strumieniem wody, strąć pachołki – atrakcja niewątpliwie podobała się „małym strażakom”. Funkcjonariusze mówili min., o zagrożeniach pożarem i o tym jak najbezpieczniej wyjść z miejsca gdzie się pali.

Z pewnością, każdy kto przyszedł na festyn znalazł coś dla siebie i mógł aktywnie spędzić czas oraz dowiedzieć się naprawdę dużo o tym, jak być bezpiecznym. Jako policjanci, wierzymy w to, że spotkania z dziećmi w tak wspaniałych okolicznościach, pokazują służbę z najlepszej strony i policjanta, jako przyjaciela i osobę godną zaufania, na którą zawsze można liczyć w trudnej sytuacji.