Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce/Górowo Iławeckie: Niebezpieczne kolizje i uszkodzona nawierzchnia

W sobotą, (21.09.17r.), w gminie Górowo Iławeckie doszło do duch groźnie wyglądających zdarzeń drogowych. O godz. 18:30, na drodze W511, kobieta jadąc Audi na przyczepie przewoziła podajnik ślimakowy od hederu, z nieznanych przyczyn straciła panowanie nad autem i uderzyła w drzewo, kilka godzin później, o 21:30, na drodze W512 kierujący ciężarówką, mijając się z nieustalonych samochodem zjechał na pobocze i wjechał do rowu, holownik, który wyciągał ciężarówkę uszkodził nawierzchnię.

W minioną sobotę, (21.09.17r.), doszło do 2 niebezpiecznych  zdarzeń drogowych. Policjanci pracowali na miejscu kolizji drogowej na drodze W511 na trasie Sołtysowizna – Wojmiany w g. Górowo Iławeckie. 42 – letnia kobieta kierując Audi 80,  jadąc z 16 – letnim synem, na przyczepie umocowanej do auta przewoziła podajnik ślimakowy od hederu. Z nieustalonych przyczyn straciła panowanie nad audi i uderzyła w drzewo. 42 – latka i jej syn trafili do szpitala. Kobieta ma złamaną nogę, szczęśliwie, 16 – latek, wyszedł ze zdarzenia bez poważniejszych obrażeń. Kierująca audi była trzeźwa. Z uwagi na to, że bezpośrednio po zdarzeniu, nieznane były obrażenie syna 42 – latki, policjanci wykonali wszystkie czynności jak przy wypadku drogowym, łącznie z zabezpieczeniem audi, przyczepy i ładunku na parkingu strzeżonym.  W chwili ustalenia obrażeń syna, stało się jasne, że zdarzenie to jest kolizją drogową. Kobieta odpowie za wykroczenie niezachowanie należytej ostrożności na drodze publicznej. W postępowaniu przed sądem grozi jej grzywna do 5 tyś. zł..

 

    

 

 

Kolejne zdarzenie miało miejsce na drodze W512 na trasie Górowo Iławeckie – Pieniężno nieopodal miejscowości Wągniki. Ciężarówka, którą jechał 60 – letni obywatel Rosji, wjechała do przydrożnego rowu. Z relacji mężczyzny wynika, że wymijał się z innym autem wówczas zbyt mocno zjechał na pobocze i wtedy wjechał do rowu. W miejscu gdzie doszło do zdarzenie, samochód ciężarowy o takiej masie nie powinien przejeżdżać, informuje o tym znak drogowy B – 18. Mężczyzna został ukarany mandatem gotówkowym za wykroczenie, które popełnił. Holownik, z prywatnej firmy, który wyciągał z rowu ciężarówkę uszkodził nawierzchnię drogi. W tej sprawie prowadzone będą czynności wyjaśniające. Za naruszenie stanu drogi, w postępowaniu przed sądem grozi grzywna do 5 tyś. zł.