Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce/Górowo Iławeckie: Rowerzyści po alkoholu wykluczeniu z ruchu drogowego

Rowerzyści znajdujący się pod działaniem alkoholu stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wczoraj, (06.09.17r.), policjanci z górowskiego komisariatu wykluczyli z ruchu 3 mężczyzn, którzy wykazali się nieodpowiedzialnością i wsiedli na jednoślady po alkoholu. Jeden z nich, 66 – latek miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj, (06.09.17r.), po południu i wieczorem policjanci z Komisariatu Policji w Górowie Iławeckim, na drodze W 511 zatrzymali 3 rowerzystów, którzy mino, że mieli alkohol w organizmie zdecydowali się wsiąść na jednoślady i jechać publiczną drogą wojewódzką. Jeden z zatrzymanych to 66 – latek, który w organizmie miał prawie 2 promile alkoholu. Mieszkańca gminy, policjanci zatrzymali na trasie Górowo Iławeckie – Żywkowo. Kolejni, dwaj mężczyźni, podróżujący jednośladami po alkoholu to 64 – latek z 0,35 promila i 56 – latek z 0,26 promila alkoholu w organizmie, dwaj mieszkańcy gminy jechali razem na trasie Górowo Iławeckie – Krasnołęka.

Trzej mieszkańcy gminy Górowo Iławeckie, odpowiedzą za wykroczenie jakim jest kierowanie rowerem po alkoholu. Kodeks wykroczeń, za ten czym przewiduje karę aresztu lub grzywny, oraz zakaz kierowanie rowerami na okres od 6 miesięcy do 3 lat.