Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce/Bisztynek: Pijany kierowca sprawcą zdarzenia drogowego

Obecność 2 promili alkoholu w organizmie nie przeszkadzała 38 – latkowi wsiąść za kierownicę auta i przewozić pasażera. Minionej nocy, (05.09.17 g. 23:30), mieszkaniec gm. Bisztynek na łuku drogi K 57 między Bisztynkiem a Wozławkami stracił panowanie nad oplem i wjechał na pole uprawne. Nietrzeźwy kierujący autem i jego pasażer, który też miał alkohol w organizmie, trafili do szpitala i są diagnozowani. Opel, którym jechali został zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

Minionej nocy, ((05.09.17 g. 23:30), dyżurny bartoszyckiej jednostki policji został zawiadomiony przez WCPR, że doszło na drodze krajowej nr 57 między Wozławkami a Bisztynkiem doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci, którzy pojechali na interwencję ustalili, że kierujący oplem 38 – letni mieszkaniec gminy Bisztynek, na łuku drogi stracił kontrole nad autem i wjechał na pole. W chwili przyjazdu policjantów, kierowca opla i jego pasażer byli opatrywani przez ratowników medycznych. Już wstępne badanie trzeźwości obu mężczyzn, urządzeniem alko-blow wskazało, że w ich organizmie jest alkohol. Kolejny pomiar wskazał, że w organizmie kierowcy opla są 2 promile alkoholu, co może tłumaczyć, że nie wiedział dlaczego zjechał z drogi na pole. Obaj mężczyźni trafili do szpitala i są diagnozowani.

Prawo jazdy 38 – latka, które miał od roku zostało zatrzymane. Opel, którym jechali mężczyźni trafił
na parking, gdzie poczeka na badania biegłego.

W zależności od obrażeń jakie ma pasażer opla, 38 – letni kierowca będzie odpowiadał za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości lub za kolizję i kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna.