Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Miał ponad 3 promile alkoholu w organiźmie, spowodował kolizję

Kto był kierowcą VW Bory, który w poniedziałek, (04.09.17r.), brał udział w kolizji drogowej na drodze 1494 N, ustalali kryminalni z uwagi na to, że dwaj mężczyźni, którzy nim podróżowali byli nietrzeźwi i wzajemnie obciążali się winą. Materiał dowodowy zgromadzony w tej sprawie, pozwolił na przedstawienie zarzutu 43 – latkowi, który po zdarzeniu miał 3,3 promila alkoholu w organizmie.

W poniedziałek, przed południem na drodze 1494N na trasie Witki - Wiatrowiec doszło od kolizji VW Bory z Hyundaiem. Dwaj mieszkańcy Bartoszyc 43 i 29 – latek, którzy jechali volkswagenem w momencie przyjazdu patrolu drogówki byli poza autem i nie było jasne, który z nich kierował. Mężczyźni wskazywali,  że to 29 – latek kierował, jednak obrażenia jakie miał 43 – latek przemawiały za tym, że to jednak on był kierowcą VW. Następnie 29 – latek zaprzeczył, aby to on miał kierować mówiąc, że kolega mu kazał wziąć winę na siebie. Na miejscu kolizji zbadano trzeźwość obu mężczyzn. 43 – latek miał 3,3 promila, jego 29 – letni kolega 4,1 promila alkoholu w organizmie. Obaj mężczyźni trafili do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu we wtorek,(05.09.17r.), zostali przesłuchani. Zebrany materiał dowodowy, pozwolił na przestawienie zarzutu kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości  43 – latkowi. Mężczyzna nie przyznał się i w dziś, (06.09.17r.), miał był konfrontowany z 29 – latkiem, jednak przed rozpoczęciem czynności 43 – latek przyznał się do wini.

Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicyzm w stanie nietrzeźwości 43 – latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami nawet na 15 lat i grzywna w kwocie nie mniejszej niż 5 tyś. zł.

Za wykroczenie, stworzenia zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym – kolizję  w postępowaniu przed sądem grozi grzywna do 5 tyś. zł.