Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Górowo Iławeckie: Tragiczny finał wędkowania

Policjanci z Górowa Iławeckiego wyjaśnili okoliczności utonięcia wędkarza w Pieszkowie. Funkcjonariuszy zaalarmowali świadkowie zdarzenia łowiący ryby przy tym samym stawie.

W środowy wieczór 12 lipca br., policjanci z Komisariatu Policji w Górowie Iławeckim zostali wezwani do miejscowości Pieszkowo w gm. Górowo Iławeckie. Powodem zgłoszenia był tonący w stawie mężczyzna. Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce zgłoszenia.

Policjanci ustalili, że tonącym był 21 – letni wędkarz, który łowił ryby przy stawie w Pieszkowie. Z ustaleń policjantów wynika, że podczas wędkowania postanowił przepłynąć kilkudziesięciometrowy staw, aby dostać się do osób łowiących ryby na drugim brzegu. W trakcie pokonywania stawu wpław zniknął po wodą. Obserwujący go wędkarze natychmiast ruszyli z pomocą. Wyciągnęli tonącego na brzeg, wezwali pomoc i rozpoczęli udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Ponad godzinna reanimacja zakończyła się niepowodzeniem.

Pamiętajmy o bezpieczeństwie w czasie wypoczynku nad wodą, zachowajmy jak największą ostrożność i nie przeceniajmy własnych sił i umiejętności.

ŁG