Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Niebezpieczne wyprzedzanie powodem utraty prawa jazdy

Niewłaściwe zachowanie za kierownicą podczas wyprzedzania na drodze krajowej nr 51 doprowadziło do zatrzymania prawa jazdy kierującemu osobowym volvo. Wykonując manewr uszkodził inny pojazd

10 lipca br., roku w godzinach popołudniowych oficer dyżurny komendy Policji w Bartoszycach otrzymał zgłoszenie od 42 – letniego kierującego nissanem, który poinformował, że jego samochód został uderzony przez wyprzedzającego go volvo na drodze krajowej nr 51 około 5 km od granicy państwowej.

Policjanci, którzy interweniowali na miejscu kolizji ustalili, że kierujący osobowym volvo, wykonując jeden z najniebezpieczniejszych manewrów na drodze jakim jest wyprzedzanie, wjechał pomiędzy dwa wyprzedzane przez siebie samochody uderzając w ten będący przed nim. Kierujący nissanem chwilowo utracił panowanie nad pojazdem lecz udało mu się w porę opanować swój samochód i nie wypaść z drogi. 55 – letni kierujący volvo odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a jego prawo jazdy, które posiadał od 35 lat zostało zatrzymane. Dokument zostanie przesłany do sądu, który zadecyduje o ewentualnym przedłużeniu okresu zakazu prowadzenia pojazdów.

ŁG