Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Uprawnienia kierujących w rękach policjantów

Mimo dotkliwych konsekwencji nadal zdarzają się przypadki lekceważenia ograniczeń prędkości na obszarze zabudowanym. Cztery osoby straciły prawo jazdy za rażące przekroczenie prędkości na terenie powiatu bartoszyckiego. Jedna za jazdę pod wpływem alkoholu

W sobotę 1 lipca i niedzielę 2 lipca br., policjanci ruchu drogowego z bartoszyckiej komendy Policji patrolując drogę wojewódzką nr 592, w miejscowości Kinkajmy zatrzymali do kontroli czterech kierujących, którzy przekroczyli prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.

1 lipca kierujący toyotą jechał z prędkością 108 km/h, a kierujący mercedesem jechał 113 km/h. 2 lipca kierujący audi rozpędził się do 110 km/h, a kierujący volkswagenem do 128 km/h

Policjanci zatrzymali dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami, które trafią do Warszawy, Gdańska, Olsztyna i Kętrzyna, gdzie zostanie wydana decyzja o ich zatrzymaniu na trzy miesiące, ponieważ tam mieszkają osoby zatrzymane za przekroczenie prędkości.

2 lipca na ul. Kętrzyńskiej w Bartoszycach policjanci zatrzymali osobową skodę, której kierujący był w stanie po użyciu alkoholu. Również jego prawo jazdy zostało zatrzymane. Okres zakazu kierowania pojazdami przez tego mężczyznę będzie wynosił od 6 miesięcy do 3 lat w zależności od decyzji sądu.

mł.asp. Łukasz Grabczak

KPP Bartoszyce

Pliki do pobrania

  • 9.91 MB