Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Policjanci zatrzymali 17 – latka, chwilę po tym jak skakał po masce samochodu

Trzej młodzi chłopcy, mieszkańcy Bartoszyc w nocy z 26 na 27 czerwca br., spacerowali po mieście. 16, 17 i 18 – latek byli pod działaniem alkoholu, jeden z nich skakał po masce zaparkowanego na osiedlu samochodu. Właściciel niszczonej Skody widział całe zdarzenie z okna mieszkania. Wezwał policję. Funkcjonariusze po chwili zatrzymali 3 młodych mężczyzn.

W nocy z poniedziałku na wtorek, (26/27.06.17r.), policjanci z bartoszyckiej prewencji interweniowali wobec 3 mężczyzn, z których jeden skakał po masce Skody i kopał w samochód. Właściciel auta widział zdarzenie z okna mieszkania i wezwał policję. Funkcjonariusze po chwili zatrzymali 3 młodych mężczyzn. Pokrzywdzony, który przyszedł w miejsce interwencji wśród zatrzymanych rozpoznał chłopaka, który skakał po jego aucie. 16, 17 i 18 latek zostali przewiezieni do komendy policji, gdzie sprawdzono stan ich trzeźwości. Wszyscy znajdowali się pod działaniem alkoholu. 16 – latek miał 0,75 promila alkoholu w organizmie, 17 – latek – 1,2 promila, a 18 – latek 0,46 promila. 16-latek został przekazany matce, natomiast 17  i  18 – latek trafili do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu 17 – latek usłyszał zarzut uszkodzenia samochodu. Szkody wyceniono na 2 tyś., zł. Mężczyzna nie przyznał się do tego czynu i zaprzeczył, aby to on miał skakać po Skodzie i kopać w nią. Winę za to przestępstwo obarcza 16 – letniego kolegę, który został przesłuchany i przyznał, że kopał Skodę. Sprawa 16 – latka trafi do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

Sąd Rodzinny i Nieletnich, zostanie też poinformowany o możliwej demoralizacji 16 i 17 – latka z uwagi, na to, że byli pod działaniem alkoholu.

Za przestępstwo uszkodzenie cudzej rzeczy, dla 17 – latka grozi kara do 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.