Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Otwarte Jednostki Policji - kolejne spotkanie policjantów z uczniami

Uczyć, informować, zapobiegać – to cele profilaktycznego programu policyjnego „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – Otwarte Jednostki Policji” skierowanego do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów”. Tym razem uczniowie I, II i III klasy Gimnazjum ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bartoszycach, gościli w Komendzie Powiatowej Policji

Nie każdy może z bliska przyjrzeć się codziennej pracy stróżów prawa, dziś taką możliwość mieli uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego. Komenda policji gościła 20 uczniów klas I, II i III gimnazjum. Młodzież usłyszała, że służba stawia przed funkcjonariuszami różne zadania w zależności od tego, czy są z pionu prewencji, czy też z kryminalnego, dowiedziała się też, że najważniejszym zadaniem dla wszystkich policjantów jest ochrona życia i zdrowia ludzi. Uczniowie zobaczyli jak wygląda stanowisko dowodzenia w jednostce - „dyżurka”, dowiedzieli się, który telefon zadzwoni jak wybiorą numer 997. Usłyszeli jakie informacje trzeba przekazać w razie zagrożenia dzwoniąc na numer alarmowy, aby policjant, który odbierze telefon mógł im pomóc.

Uczniowie zobaczyli quad, który funkcjonariusze wykorzystują do służby w trudnym terenie,  mogli też wsiąść na motocykl, czy do radiowozu drogówki. Dzięki życzliwości policjantów z Wydziału Konwojowego, młodzież miała możliwość sprawdzenia jak i czym przewozi się osoby pozbawione wolności, obejrzeli autobus konwojowy. Kolejne drzwi, które otworzyły się przed uczniami pokazały im jak wygląda policyjny areszt, o którym, jak sami przyznali, wiele słyszeli i bardzo chcieli wejść do środka, aby sprawdzić jak tam jest.